hızlı erişim tepe hızlı erişim alt
iç sayfa başlangıç

Billboard Reklam

27.08.2012

Kırılamayan Önyargılara ‘Billboard Reklamları’Kırılamayan Önyargılara ‘Billboard Reklamları’
Kırılamayan Önyargılara ‘Billboard Reklamları’

Rusya'nın başkenti Moskova'da, göçmenlere karşı başlatılan hoşgörü kampanyası için, Moskova belediyesi tarafından, şehrin dört bir tarafına reklam billboardları asıldı. Rus halkının göçmenlere karşı daha hoşgörülü ve önyargısız yaklaşması için başlatılan kampanya; billboardlarda, internet, televizyon ve radyolarda verilen sosyal mesajlardan oluşuyor.
Geçen yıldan bu yana devam eden kampanya için Moskova Belediyesi tarafından 100 bin Ruble harcanmış, halkın göçmenlere karşı önyargılarının kırılması için bu etkinlik hazırlanmış. Milletlerarası; dil, din, ırk gibi ayrımların yapılmaması, daha hoşgörülü ve uyumlu bir toplum oluşması için yapılan bu kampanyalara; billboard, internet, gazete ve radyo gibi iletişim araçları üzerinden sosyal mesajlar verilerek halkın bilinçlendirilmesi sağlanmaya çalışılıyor.
Pazarlama Uzmanı Nicholas Koro tarafından yapılan açıklamaya göre: “Önyargıları kırmanın tek yolu göçmen tipini ‘insanileştirmek'. Örneğin Orta Avrupa'da güler yüzlü, yardımsever Polonyalı su tesisatçısı, Çek Cumhuriyeti'nde, hizmetkâr olarak çalışmak durumunda kalan Ukraynalı fizik-matematik doktoru karakterleri kullanıldı” dedi.
Göçmenlerin Moskova'ya sağladığı faydaları unutmayan Moskova Belediyesi, halkını da bilinçlendirmek için insanlık adına çok faydalı bir adım atmış.
 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Bütün Yazılar
iç sayfa bitişi
neden reklam.com.tr?